canadian pharmacies online &!% buy medication without rx ^1$ Canadian drugs online *]@

www.ket-rol.com.pl - Content

Witaj w www.ket-rol.com.pl

 
   

O firmie
· Strona główna

· Rys historyczny

· Władze spółdzielni

Działalność spółdzielni
· Stacja Paliw - Kęty

· Stacja Paliw - Bulowice

· Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów

· Mechanizacja i warsztat

Informacje
· Ogłoszenia

· Jak dojechać

Licznik


od 25.06.2006

Tu zapłacisz kartąRys historyczny
Spółdzielnia Usług i Produkcji  „Kęt-Rol” w Kętach powstała 16 kwietnia 1973 roku pod nazwą Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Kętach.

Na zebraniu założycielskim w dn. 28.02.1973 roku pełnomocnicy Kółek Rolniczych  Bielan, Bulowic, Kęt, Malca, Nowej Wsi, Łęk i Witkowic podjęli uchwałę o powstaniu Spółdzielni, wybrali pierwsze  jej władze uchwalili statut oraz Regulaminy Walnego Zgromadzenia, Rady i Zarządu Spółdzielni.

W dniu 17.04.1973r. została przekazana do Spółdzielni filia POM Jawiszowice.
Spółdzielnia działała na bazie majątku wniesionego do Spółdzielni przez
założycieli dysponując w 1973 r. majątkiem trwałym o wartości 21.963 tys.zł.


Władze Spółdzielni od początku jej istnienia przystąpiły do szeroko zakrojonych inwestycji na bazach  kółek rolniczych. Rozpoczęto budowę budynku socjalno-warsztatowego w Bulowicach, modernizację oraz budowę wiaty w Kętach  i modernizację pomieszczeń w Nowej Wsi.

W latach następnych rozpoczęto budowę budynku socjalno-warsztatowego w Malcu oraz modernizację budynku w Witkowicach.

Znaczącą w działalności Spółdzielni była decyzja o rozpoczęciu inwestycji pn. „ Rozbudowa Bazy Głównej SKR” oraz budowa magazynu części zamiennych w bazie SKR.

Rozpoczął się okres koncentracji finansów Spółdzielni nad rozbudową bazy przy jednoczesnym uzupełnianiu zakupów parku traktorowo-maszynowego. W latach 1984 -1985 została zakończona inwestycja  na bazie głównej w Kętach.

Wysiłki Zarządu Spółdzielni skoncentrowane  były na zagospodarowaniu powierzchni warsztatowej. Spółdzielnia prowadziła kooperację z WSW Andrychów, WSK Mielec, Agromą i Polmozbytem.

W roku 1985 uruchomiono stację kontroli pojazdów, która do dnia dzisiejszego stanowi ważny dział gospodarki naszej Spółdzielni. W roku 1989 w poczet członków Spółdzielni przyjęto członków fizycznych będących pracownikami Spółdzielni. Była to przełomowa decyzja, która pozwoliła na przetrwanie późniejszych coraz trudniejszych okresów. 


Zmiany ustrojowe jak i gospodarcze w naszym kraju na początku lat dziewięćdziesiątych postawiły przed wieloma Spółdzielniami Kółek Rolniczych znak zapytania. Dzięki rozsądkowi  organów samorządowych oraz załogi Spółdzielni udało się przetrwać najtrudniejsze okresy.

W dniu 22.04.1999 r. uchwałą Walnego Zgromadzenia Spółdzielnielni została zmieniona nazwa Spółdzielni Kółek Rolniczych w Kętach na Spółdzielnię Usług i Produkcji „Kęt-Rol” w Kętach. 

Obecnie Spółdzielnia zatrudnia 42 osoby i prowadzi działalność w zakresie:

1) prac polowych w ramach Zakładu Usług Mechanizacyjnych,

2) prac warsztatowo-ślusarskich, spawalniczych i obróbki metalu w ramach Zakładu Usług Warsztatowych.
 

Spółdzielnia  posiada Okręgową Stację Kontroli Pojazdów KOS 006 oraz  ogólnodostępną  Stację Paliw  ze sprzedażą benzyny i oleju napędowego jak również akcesoriów samochodowych.

W związku z dużą ilością niewykorzystanych powierzchni w posiadanych nieruchomościach  w ostatnich latach Spółdzielnia prowadzi również działalność polegającą na wynajmowaniu zbędnych powierzchni biurowych, warsztatowych i magazynowych na terenie  bazy w Kętach jak również na filiach w Bulowicach,  Witkowicach, Nowej Wsi i Malcu.
Administrator

Prawa autorskie © www.ket-rol.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.

Opublikowane: 2007-06-12 (14552 odsłon)

[ Wróć ]
Content ©


Spółdzielnia Usług i Produkcji KĘT-ROL ul. Krakowska 96a 32-650 Kęty
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund
NABP member online pharmacies '.[ drugs online with branded and generic medicines!